וורדפרס? מה זה ? WordPress

וורדפרס? מה זה ? WordPress

בשמונה מילים: הדרך הטובה ביותר ליצור אתרי אינטרנט מכל הסוגים.
ובקצת יותר מילים:
ההגדרה הרשמית של וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן (CMS). בפועל מדובר בפלטפורמה פשוטה להפליא ונוחה מאוד לשימוש עבור כל מי שרוצה לבנות אתר אינטרנט, הנהנית מפופולאריות עצומה – נכון לראשית 2014, כ- 20% מאתרי האינטרנט בעולם מבוססים על וורדפרס, וכשמתבוננים באתרים חדשים בלבד, נתח השוק של המערכת גבוה אף יותר: אחד מכל 4 אתרים הנבנים בימינו מוקם באמצעות וורדפרס.
הקסם של המערכת – שהגיחה לאוויר האינטרנט בשנת 2003 ומאז עודכנה והשתכללה עד מאוד – מבוסס על כך שכל אחד יכול לבנות בעזרתה אתרי אינטרנט מרובי אפשרויות ואסתטיים מאוד. בנוסף, בעזרת וורדפרס ניתן להקים את כל סוגי האתרים, בין אם מדובר בבלוג צנוע ובין אם מדובר באתרים מרכזיים המושכים אליהם המוני גולשים מדי יום כמו, TIME magazine, האתר של CNN, האתר הרשמי של הזמרת ביונסה, האתר הרשמי של ממשלת שוודיה והאתר הרשמי של ג'סטין ביבר (רשימה של כמה מהאתרים הבולטים שנבנו באמצעות וורדפרס, שהצצה חטופה בהם מאפשרת להבין עד כמה מרהיבות היכולות של המערכת, למגוון אתרים לדוגמא לחץ/י על התמונה למטה.
פרק_1
וורדפרס היא פלטפורמה פופולארית במיוחד לאתרים עסקיים, בעיקר בזכות הגמישות המופלאה שלה המאפשרת לעדכן את האתר בקלות ולשנות אותו בהתאם לתמורות החלות בעסק. מוסדות חינוכיים רבים, מבתי ספר יסודיים ועד אוניברסיטאות, אוהבים אף הם להשתמש בוורדפרס, בזכות הגמישות כמו גם בגלל שהיא מאפשרת לכל משתמש ליצור אתר משלו בתוך האתר הראשי.
וורדפרס היא מערכת קוד פתוח, וככזו ניתן להשתמש בה ללא תשלום, ויותר חשוב: המוני המשתמשים בה לא מפסיקים לפתח אותה ולתרום לאופציות שהיא מציעה עוד ועוד אפשרויות, הן מבחינת העיצוב והן מבחינת כלים יקרי ערך.
וורדפרס: כל מה שתרצו = אפשרי.