חשיבות הצבע בעיצוב האתר

חשיבות הצבע בעיצוב האתר

  1. צבעי האתר –כמו בכל פרויקט מיתוג גם האתר שלכם צריך לשדר את הצבעים של המותג שלכם. מומלץ לבחור בצבעי הלוגו, שמזהים את האתר עם החברה. ואם אתם רוצים לגוון בעוד כמה צבעים עדיף לבחור בצבעים משלימים או קרובים לגוון של הלוגו.
  2. בכמה לגוון? למרות הרצון לעצב אתר ססגוני ומגוון רצוי להתמקד בכמה צבעים באופן עקבי. בחירה ביותר מדי צבעים עלולה לבלבל את הגולש וליצור חוסר מיקוד בעת קריאת הטקסטים.
  3. פונטים –כדי למקסם את יתרונות קידום האתר ולאפשר לכמה שיותר גולשים נגישות לתכנים מומלץ לבחור בפונטים הבסיסיים (Ariel, David, Tahoma) שנגישים לקריאה מרוב המחשבים.
  4. גודל פונט –הקפידו שכל הכותרות באתר תהיינה באותו הגודל, וכך גם כותרות המשנה וגודל הטקסטים. מומלץ שלא לבחור באותיות גדולות מדי, העלולות לשדר תדמית לא רצינית לאתר. אך מאידך -גם פונט קטן מאוד עלול להקשות על הקריאה לחלק מהגולשים.
  5. רקע –הבחינו בין צבע הפונט לרקע. אסור בשום פנים ואופן לכתוב בצבע פונט בהיר על רקע בהיר או להפך: פונט כהה על רקע כהה. מהלך כזה מקשה מאוד על הקריאה ורוב הגולשים יעדיפו לוותר.
  6. זהירות, מגרנה! –שימוש עודף בקומבינציות של אדום על כחול עלולה לגרום לכאב עיניים, ולכן מומלץ להימנע מצרופים אלו.
  7. פנג שוואי –לפי הפנג שואי הצירופים המומלצים הם אדום ולבן, כחול וצהוב -המעודדים הצלחה בעסקים.
  8. תמונות –אם בחרתם בתמונה גדולה לקשט את האתר, הקפידו כי גבולות התמונה חופפים את שורות הטקסט ומשדרים סימטריה. תמונה גדולה מדי או לא סימטרית עלולה ליצור רושם של אתר לא גמור.
  9. רזולוציה –אל תעלו לאתר תמונות ברזולוציה קטנה מדי, או תמונות ברזולוציה גבוהה מדי שיכבידו על עליית העמוד. מומלץ לבחור בתמונות על רקע בהיר בעלות תצוגה חדה וברורה.
  10. מסגרת –אם החלטתם למסגר את התמונה הקפידו לעשות כך בכל האתר, על מנת לשדר אחידות ומקצועיות.