למה אתה צריך עיצוב לאינטרנט לחנות או לאפליקציה

בעלי עסקים רבים נכנסים לעולם הקידום באינטרנט עם הרבה מוטיבציה ומתעקשים (ובצדק) להקים את האתר הטוב והמזמין ביותר, לצורך קידום העסק. אך פעמים רבות קורה כי המוטיבציה הזו דועכת עם הזמן ואילו העיסוק באתר האינטרנט הופך למשני ומפנה את מקומו לטובת העיסוק בתחומים אחרים הקשורים במינוף העסק.

לא מאמינים? נסו לזכור כמה פעמים קרה שביקרתם באתר אינטרנט אקראי וזה היה נראה כאילו לא עדכנו אותו שנים. בעיה נפוצה של בעלי עסקים היא שאלו מתייחסים לאתר האינטרנט בתור השקעה חד פעמית וכאשר הלו"ז לא מאפשר זאת  – הדבר הראשון שהם ממהרים להפסיק לתחזק הוא את האתר – וחבל.

העומס מובן, הצורך קיים

ההחלטה להזניח את האתר היא אמנם לא מוצדקת אבל בהחלט מובנת – אחריות רבה מונחת על כתפיו של בעל העסק וכמובן שהוא לא יכול לטפח את עסקיו רק בפן הוירטואלי ולשכוח את 'העולם האמיתי'. בנוסף, בעלי עסקים רבים מוצאים שהפן הזה של תחזוק האתר הוא היבט שפחות מדבר אליהם או היבט שהם לא מבינים בו ולכן גם נרתעים מההתעסקות בו.

מדוע חשוב לעדכן את האתר?

יש להבין כי עצם העובדה שהשקעתם משאבים בבניית האתר – לא מבטיחה לכם את הצלחתו. למעשה, רבים יאמרו לכם כי העבודה האמיתית מתחילה רק לאחר הקמת האתר וכי מדובר בתהליך מתמיד.

הזירה הוירטואלית היא הזירה הדינאמית ביותר ביחס לכל מדיום אחר ולכן אתרים חדשים קמים בה כחדשות לבקרים ואילו מגמות חדשות מתפשטות בה כאש בשדה קוצים. אתר שנכון לרגע בנייתו היה נחשב לאתר מתקדם ומבטיח, יכול בעוד כמה חודשים להיחשב לאתר מיושן ולא רלוונטי. זכרו כי המושג "מעודכן" הוא מאוד נזיל וגמיש בכל מה שקשור לעולם הוירטואלי.

מתי עולה הצורך להפקיד את משימת תחזוק וניהול האתר בידי גורם חיצוני? על השאלה הזו רק אתם תוכלו לענות. אם אתם מרגישים שאין לכם את הזמן הדרוש כדי לתחזק את האתר וכתוצאה מכך הוא נדחק לתחתית סדר העדיפויות שלכם, או לחילופין אתם מרגישים שאין לכם את הידע ואת הכלים הנדרשים כדי לתחזק את האתר באופן מתקבל על הדעת- סימן שעדיף להבטיח את המשימה הזו בידיו של איש מקצוע מיומן.

מה זה אומר- 'ניהול אתר אינטרנט'?

'ניהול' הוא מושג מופשט וכללי למדי ולכן רוב בעלי העסקים לא מבינים מהי המשמעות של ניהול ותחזוק אתר אינטרנט. מנהל האתר, מעצם תפקידו, לוקח למעשה אחריות על הרבדים השונים הקשורים באתר ומוטלות עליו משימות רבות, כמו למשל אחסון, דומיין, שיווק, יצירת שיתופי פעולה, עדכון תוכן, הוספת חומרים ואף העלאת רעיונות והצעות ייעול.

כמה עולים שירותי ניהול ואחזקת אתרים?

בשלב הזה ולאחר שמנינו בפניכם את האחריות הרבה שמוטלת על מנהל האתר, אתם בוודאי שואלים את עצמכם – כמה זה עולה לנו? חשוב לציין כי אין אפשרות להגיש הצעת מחיר אחידה לכל בעלי האתרים, שכן בדיוק כפי שאתר אחד שונה מהשני – כך גם משימת הניהול משתנה מאתר לאתר. הסכום הסופי הוא פונקציה של גודל האתר, הזמנים שיש להשקיע בו ואפילו הנישה הצרכנית שבה הוא מתעסק.